Ako sa do hory volá... ten do nej spadne.

Autor: Anna Macková | 16.8.2011 o 23:08 | (upravené 16.8.2011 o 23:24) Karma článku: 3,05 | Prečítané:  216x

Popri mlčaní akosi veľa vecí začína dávať zmysel. Korektúra: Ony ho dávali aj predtým. Ibaže veľmi zanikal v tej kričiacej salve viet, slov, písmen a výkričníkov. Teraz je to lepšie. Plejády konštruktívnych otáznikov sa nečujne rozlievajú do všetkých pórov a vsiakajú do mysle, ako keď nalejete vodu na suchom popraskanú hlinu. Len sa pýtaj, ľudí aj seba. A nikdy neprestaň. A tak si teda myšlienky nechám zmáčať otáznikmi.

Pýtam sa. Na veľa vecí. Jedna skutočnosť je však zvláštna. Kým niektoré otázniky sa vlnia ako flauta, keby vedela aj tancom vyjadriť svoje melódie, zvyšné sa skrúcajú ako hady. Vyplazujú svoje jedovaté jazyky a jedom chcú zamoriť tú hlinu, ktorú ovlažujú ostatné otázky. Ako sa ich zbaviť... Možno by bolo najlepšie nechať to celé tak a počkať s riešením, keď príde inšpirácia. Niekedy. Kopec, čo ty na to teraz? Pozoruhodné, ani som tú otázku nevyslovila, kopec aj tak odpovedá. ...teraz... No, to mi teda opäť raz pomohol. Aké teraz? Možno viem. Hoci štatistike rozumiem asi rovnako ako kvetináč migrácii sťahovavých vtákov, existuje isté percento, že ten mudrák kopec mal na mysli, že tie otázky, hadie otázky, treba vyriešiť čím skôr. Teda teraz. Tak si dám poradiť aj tento krát.

Ako sa do hory volá... také otázky sa vrátia späť. Priletia a budú kropiť, alebo sa priplazia a budú otravovať jedom. A tak som na to prišla. Aké otázniky prídu, záleží odo mňa. Prekvapivé, čo všetko dokáže myšlienka. Pomaly sa začínajú zjavovať skutočné farby. Mizne dym aj para a horizonty sú jasné. Jasné a plné lietajúcich otázok. Pokoj. Línia ja – oblaky – hviezdy – vesmír.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Dávajte pozor, kam šliapete. Bitka o Mosul sa vlastne len začala

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Vojna proti Islamskému štátu už dávno nie je bojom o územie

Región bude krvácať dlhé roky.


Už ste čítali?